Aluejoukkueet

Aluejoukkuetoiminta

Futis-Liigan harrastetoiminnan toimintamalli ikäluokissa C- ja B-juniorit

Futis-Liigan linjauksen mukaisesti aluejoukkuetoiminnassa muodostetaan kaudelle 2022 joukkueet ilmoittautumisten/rekisteröitymisten mukaisesti kaikille neljälle alueelle seuraavasti:
C -tytöt 2008-2009 syntyneet
C-pojat 2007-2008 syntyneet
B-tytöt 2006-2007 syntyneet
B-pojille, 2005-2006 syntyneille,  ei järjestetä sarja-/kilpailutoimintaa Futis-Liigassa kaudella 2022.

Joukkueiden toimintakausi kaudella on 2022 huhti-/toukokuu-lokakuu.

Harjoitusvuorot

Alueellisille joukkueille määritellään harjoitusvuorot alueella sijaitsevilta tekonurmi-/nurmikentiltä.
Harjoitukset joukkueilla kaksi kertaa viikossa, joista toinen viikkovuoro arkisin ma-to ja toinen viikonloppu pe- tai su-ilta. Tämä mahdollistaa riittävän määrän tekonurmi-/nurmikenttä vuoroja käytettäväksi.

Pojat


Tytöt

Joukkueiden yhteystiedot

Toimintaa koordinoi ja ohjaa Valtteri Kannosto, , p. 040 415 4436

Etelä:             Henri Kruus
Itä:                 Jan Kulokorpi
Länsi:            Eeva Veijola
Pohjoinen:    Valtteri Kannosto

Alueellisten joukkueiden valmennuksesta vastaavat seuran aluevalmentajat (4 kpl) yhdessä vapaaehtoisvalmentajien kanssa. Käytännön harjoitus- ja kilpailutoiminnan toteutuksesta vastaavat yhdessä aluevalmentajan kanssa joukkuevalmentajat siten että, aluevalmentaja osallistuu harjoitusten toteutukseen minimissään 1 kerran/1-2 viikkoa.

Kilpailutoimintaan on tavoitteena saada mukaan yhteistyöseurojen joukkueita.

Kilpailutoiminta tapahtuu osin yksittäisinä otteluina arki-iltaisin ja osin kolmen joukkueen pienturnauksina viikonloppuisin.

Ilmoittautuminen toimintaan

Ilmoittautumiset/rekisteröitymiset toimintaan tehdään ikäluokittain alueelle (ei kaupunginosittain).

Ilmoittautuminen ikäluokissa C- ja B-juniorit

Ilmoittautuminen aluejoukkueisiin kaudelle 2022 seuraaville ikäluokille:
C tytöt v. 2008-2009 syntyneet
B tytöt v. 2006-2007 syntyneet

C pojat v. 2007-2008 syntyneet

Voit varmistaa oman alueesi linkistä:

Futis-Liigan aluejako

Ilmoittautuminen tapahtuu kolmessa vaiheessa:

Vaihe 1  Alueen valinta
Vaihe 2  Henkilötietojen tallentaminen
Vaihe 3  Saatte sähköpostiinne vahvistuksen rekisteröitymisestä sekä linkin laskuun.

HUOM! Sivusto on tietosuojattu.
EU:n tietosuoja-asetus (GDPR) edellyttää, että seuran on saatava suostumus jokaisen henkilön tietojen käsittelyyn.

Katso tästä selvitys henkilötietojen käsittelystä sekä Ilves ry:n tietosuojaseloste.

Päivitämme kevään aikana kaupunginosien omille sivustoille tietoa ikäluokkien ensimmäisistä kokoontumisista kaupunginosittain. Joukkueiden harjoitusvuorot kaupunginosittain päivittyvät niinikään kaupunginosien omille sivuille niiden varmistuttua.

Ilmoittautuminen alla olevasta linkistä kootusti alueittain. Ilmoittautumisten perusteella muodostetaan alueelliset joukkueet ikäluokittain tytöille sekä pojille kaikille neljälle Futis-Liigan alueelle.

Ilmoittaudu alla olevista linkeistä:

aluejoukkue ETELÄ

aluejoukkue ITÄ

aluejoukkue LÄNSI

aluejoukkue POHJOINEN

Kenttäkartat
Ahvenisjärvi Lindforsinkatu 15
Amuri Tipotie
Aronranta Loilantie 8, Ylöjärvi
Atala Nikinkatu 13
Haikka Puistokatu 5, Pirkkala
Hakkari Urheilukatu 5, Lempäälä
Hursunsuonpuisto Hursunsuonkatu 25
Huunala Huunalankatu 24
Hyhky Hennerinkatu 1
Ikaalinen Puistokatu 12, Ikaalinen
Ikuri Tuohikorventie 29
Ilveskenttä Vuores Vuoreksen puistokatu 62
Jaakonmäki Jaakonmäenkatu 10
Janka Jankanaraitti 13
Jukola Jukolankatu 6
Juvelanpuisto Juvelankatu 11
Kaarila Vallerinkatu 11
Kalkku  Pitkäniemenkatu 3
Karonen Juvankatu 71
Kaukajärvi tekonurmi Käätykatu 5
Kaukajärvi nappula Käätykatu 5
Kauppi Kuntokatu 5
Keskuskenttä Pirkkala Koulutie 9, Pirkkala
Ketostenkatu Ketostenkatu 27
Killo Moisiontie 5, Pirkkala
Koivistonkylä Nirvankatu 14
Koskuenpuisto (Runni)  Koskuentie
Kurikka Pirttimäki 4, Pirkkala
Kyötikkälä Lätsä-Pekan tie 17, Kangasala
Käpylä Käpytie 46
Laattapuisto Arkkitehdinkatu 12
Leinola Sammalladonkatu 1
Lentävänniemi Lentävänniemenkatu 2
Lielahti / -nappula Teivaalantie 3
Linnainmaa Linnainmaankatu 12
Litukka Litukankatu 2
Loukonlahti Jaakontie 8, Pirkkala
Mannakorpi Aisakellontie 2
Messukylä Kivikirkontie 7
Metsästäjänpuisto Metsästäjänkatu 1
Mäkipuisto Arkkitehdinkatu 40
Mäyriä Vanha Rantatie 111, Lempäälä
Naistenmatkan koulu (Suuppa) Suupankuja 8, Pirkkala
Narva Tuulikalliontie 85, Vesilahti
Olkahinen Jenseninkatu 3
Petsamo Lepokatu 4
Piikahaka Tuularinkatu 1
Pikkola Tarpilantie 2, Kangasala
Pyynikki F.E. Sillanpään katu 2
Rahola / -nappula Teerivuorenkatu 10
Rantaperkiö Tuomikuja 1
Riihitie Riihitie 13
Siivikkala Siivikkalantie 54
Soppeenharju Tornitie 1
Sorsapuisto / -nappula Salhojankatu 37
Suorama Suoramantie 11
Suuppa (Naistenmatkan koulu)  Suupankuja 8, Pirkkala
Sääksjärvi Tampereentie 441, Lempäälä
Säijä Vanha Rantatie 638, Lempäälä
Tahmela Tahmelankatu 2
Takahuhti Hintsankatu 4
Tapiolanpuisto Karhunkatu 54
Tiuravuori Laaduntie 5, Ylöjärvi
Toivio Korpitie 13, Pirkkala
Vasaratie Vasaratie 39
Vatialan koulu (Nattari) Seunalankuja 1, Kangasala
Vehmainen koulu Seimenkatu 2
Vehmainen tekonurmi  Kauppilaisenkatu 26
Vehmainen nurmi  Kauppilaisenkatu 26
Vihioja Vihiojantie 27
Viinikka Kaartotie 18
Virontörmä nappula Virontörmänkatu 5
Vuores Ilveskenttä Vuoreksen puistokatu 62